Nabízíme kompletní služby v rámci oprav a výměny pneumatik, vyvážení kol a seřízení geometrie. Jsme ochotni pomoct při výběru a nákupu vhodných pneumatik pro váš vůz za příznivé ceny. O vaše staré pneumatiky se postaráme a zajistíme jejich likvidaci.

Veškeré služby pneuservisu provádíme na značkovém vybavení FASEP a KOCH. 

Ceník služeb

  • Výměna pneumatik 13" - 14"  450Kč (4 osy včetně vyvážení a závaží)
  • Výměna pneumatik 15" - 16"  550Kč (4 osy včetně vyvážení a závaží)
  • Výměna pneumatik 16" - XX"  650Kč (4 osy včetně vyvážení a závaží)
  • Likvidace starých pneu  50Kč/ks
  • Seřízení geometrie na zařízení značky KOCH
  • Uskladnění kol do další sezóny

Co je geometrie kol?

Jistě jste si všimli, že české silnice jsou z valné většiny jeden velký tankodrom. I když se jako řidič snažíte sebe víc, tak když se jednomu výmolu vyhnete, tak zákonitě dříve nebo později trefíte ten druhý. To je přesně ta příčina, kdy dochází k vychýlení kol ze souběžné osy. Právě v tuto chvíli se stává vaše vozidlo neekonomickým a zároveň nebezpečným. Pokud není geometrie souběhu správně nastavena, tak dochází k rychlejšímu opotřebení pneumatik, poškození nápravy a řízení, vyšší spotřebě paliva a v neposlední řadě k zhoršené stabilitě vozidla.

Jak poznám poškozenou geomterii?

Jednoduchým postupem je jízda automobilem na rovném (bezpečném) úseku konstatní rychlostí. Pokud na malou chvíli pustíte volant, tak je možné kontrolovat, zda váš automobil pokračuje rovně, nebo se samovolně stačí k jedné ze stran. Pokud se automobil stáčí k jedné ze stran, tak je pravděpodobné, že je nutné geometrii zkontrolovat a případně seřídit.

Doporučujeme kontrolu geomterie pokud se vám stane:

  • Havárie (včetně malých šťouchanců v blízkosti náprav) 
  • Najedete prudce na překážku
  • Projedete hlubokým výmolem

Co je vyvážení kol?

Jedete si takhle po městě 40-50km/hod a zjišťujete, že vám volant lehce vibruje. Vyjedete mimo město a zjistíte, že při 90km/hod vás už z toho brní ruce a při 130Km/hod vám vibrace vyklepaly náhradní pojistky z kastlíku. Je to tím, že nic nemůže být 100% dokonalé a tudíž ani vaše kolo s pneumatikou nemá dokonale rozloženou váhu. Jednoducho opravou je vlepení potřebného závaží na váš ráfek v potřebném místě, čím se vyváží rozložení váhy. Pro diagnostiku přesného místa a následného vyvážení používáme vybavení značky FASEP. To nám zaručí, že vám předáme vozidlo s perfektně vyváženými koly a tím nebudou trpět vaše pneumatiky, náprava, brnící ruce a ani vaše náhradní pojistky v kastlíku.

JAN KALOUS - AUTOSERVIS / 777 955 445 / DALEŠICE 19, 468 02, DALEŠICE